تب کودکان

15 نکته برای پایین آوردن تب در کودکان

در این ویدئو با 15 نکته برای پایین آوردن تب در کودکان آشنا می شوید.

تب به معنای بالاتر بودن دمای بدن از حالت عادی می باشد. تب در کودکان و تب در بزرگسالان به معنای وجود عفونت و التهاب است. گرفتن دقیق درجه حرارت بدن می‌تواند شما را از وجود تب مطمئن کند. دمای طبیعی بدن برای یک کودک سالم کمتر از ۳۷/۸ درجۀ سانتی‌گراد است. اگر دمای بدن کودک یا نوزاد از ۳۸ درجه سانتی‌گراد بالاتر باشد، او تب دارد. پزشک اندازه دقیق تب را از طریق پردۀ گوش توسط ترمومترهای مخصوص یا از دماسنج مقعدی انجام می دهد.

روش های کارآمد برای پائین آوردن فوری تب در خانه

  1. در صورت مشاهده تب بالا در کودک و طولانی شدن مدت زمان تب، فورا به پزشک متخصص اطفال مراجعه نمایید.
  2. برای کنترل تب در کودکان از لباس های گشاد و نخی استفاده کنید و از هر گونه لباس تنگ و با بست های فلزی و پر دکمه، اجتناب کنید.
  3. معمولا لب فرد مبتلا به تب خشک می شود و ترک می خورد. لب های کودک تب دار خود را چرب نگه دارید. برای این کار می توانید از وازلین و یا کرم مخصوص کودکان استفاده کنید.
  4. لباسی را انتخاب کنید که بتوانید سریعا آن را از تن کودک درآورید و یا به او بپوشانید، به این دلیل که امکان دارد در اثر بالا رفتن دمای بدن کودک، مجبور به عوض کردن لباس کودک شوید.
  5. به هیچ عنوان از الکل برای پایین آوردن تب در کودکان استفاده نکنید. الکل حاوی گازهای سمی است. از طریق پوست جذب می شود و خیلی سریع تب کودک را پایین می آورد که این خطرناک است.
  6. لباسی را برای کودک در زمان داشتن تب انتخاب کنید که هوای کافی به پوست کودک برساند، زیرا معمولا تب، باعث عرق کردن کودک می شود. لباس های نخی، هوای کافی را به پوست کودک می رسانند و کودک را خنک نگه می دارند.

برای آشنایی با بیماری های مربوط به کودکان و راه های کنترل آن پیج اینستاگرامی ما را دنبال کنید و از صفحه اصلی ما دیدن کنید.

مقالات مرتبط

1 در مورد “تب کودکان”

  1. بازتاب: بیماری آنفولانزا - آموزشگاه پرستاری نرسینگ ماز

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به نرسینگ ماز

کاربر جدید هستید؟ در نرسینگ ماز ثبت نام کنید

سلام رفیق!

به خونه خوش اومدی! اگه عضو نرسینگ ماز هستی، وارد شو